SON DAKİKA HABER     

( ŞİİR )

İKİ ŞEYTAN TÜREDİ:

Babacığım, sana şikâyetim var
Sen ölünce iki şeytan Türedi
İkisin de çağır ifadesin al
Sülalede iki şeytan Türedi

Söyle şunlara’ da yanına gelsin
Mirasçıyı çok rahatsız etmesin
Anama’da duyur oda öğrensin
Bizim kökte iki şeytan türedi

Biri takım taşın söker kaldırır
Birisi kavgacı hemen saldırır
İnsanın Başına Bela Aldırır
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Çekim karıştırmak, bunların işi
Bir ayak kazanmak hayali, düşü
Dünyaya tapmışlar bu iki kişi
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Yetimlerin Tarlasını Ektiler
İkisi bir olup takım söktüler
Ordan alıp başka yere diktiler
Bizim kökte takımcılar Türedi

Cumartesi gelir bahçe sulatmaz
Bu şeytanlar beni rahat bırakmaz
Bu davaya Muhtar aza bakamaz
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Biri yalan söyler biri destekler
Çekim kapanır mı ulan sinek’ler
Yakışır mı? Size koca İnek’ler
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Biri gitti mahkemeyle uğraştı
Çirkef’leri geldi bana bulaştı
Bunları görünce şeytanda kaçtı
Kökümüzde iki şeytan Türedi

Gece gündüz, açığımı ararlar
Bana sinsi- sinsi plan kurarlar
Sahtesi değildir gerçek şeytanlar
Bizim kökte iki şeytan türedi

Birisi çok şeytan, bulatır suyu
Şükür biri kayıp etti duyguyu
Bana rahat uyutmazlar uykuyu
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Şeytanlıkta bir birinden üstündür
Bacı Kardeş, senelerce küskündür
Bilenler biliyor sormayın kimdir?
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Bilemeyiz ne söyleyip ne yapsak
Bu dünya yalandır hey iki ahmak
Gözlerin doyursun bir avuç toprak
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Şikâyetlerimi bildirdim sana
Bu şeytanlar beni getirdi cana
Mirasını Zehir Ettiler Bana
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Âşık Ali’m durmaz şiir’ler yazar
Bu beyler şeytanın ezberin bozar
Bunlar orda burda kuyumu kazar
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Âşık Ali Ataş

15 Kasım 2015 Pazar

28 Yıllık İlçe

    28 YILLIK İLÇE
    Kahramanmaraş’tan 110 kilometre uzakta ceviziyle ünlü bir ilçe vardır. O ilçe Çağlayancerit. İlçesidir. İnsanları temiz, cesur, dürüst, mert, yiğit mülayim ve misafirperverdirler. Çağlayancerit Halk’ı bu güne kadar çok siyasetçi dinledi. Konuşulan doğru ve yanlış her söze inandılar. İlçede 28 yıldır, dönem, dönem belediye başkanlığı yapmış insanlarımız oldu. Halk’a verdiği sözü yerine getiren bir siyasetçiye rastlayamadık. Koltuğa oturduklarında Seçim meydanlarında Halk’ımıza ettikleri vaatler bir, bir unutuluyor.
    Anavatan partisi döneminde Sayın Hasan Kekil belediye başkanı idi Çağlayancerit 1986 yılında kasaba 1987 yılında ilçe oldu. İlçenin yolu pek iyi olmasa da asfaltlandı. Sayın A.Nazım Engizek döneminde ilçeye birçok okullar köprüler yollar yapıldı.
    Sayın K.Mehmet Yıldızlı döneminde ilçeye bir devlet hastanesi yapıldı. Hastane var amma doktoru yok gelen doktorlar da çok kalmıyor tayin isteyip gidiyorlar. Olan Çağlayancerit Halk’ına oluyor.   
    Sayın Yıldız’lının alt yapısın tamamladım dediği ilçenin sokaklarının caddelerinin hali geçen günlerde yürekler acısıydı. Döşenen parke taşlarının birçoğu birer, birer geri söküldü. Şu günlerde İlçede alt yapı işleri devam etmektedir.
    İlçemiz yıllardır köy konumundan kurtarılamadı.
Yolda karşılaştığınız bir vatandaşa nere gidiyorsunuz deseniz köye gidiyorum diyor. Köy diye, diye köy kaldık. İnşallah bekliyoruz gelecek dönemlerde ilçe köylükten kurtarılacaktır.
    Çağlayancerit’te Belediye başkanı K.Mehmet Yıldızlının  babasının ismi (Hasan) dır. Amma kime sorsanız bilmez. Halkın yüzde 99’u Padişah der. Biz padişah’ımız ile gurur duyuyoruz. Cerit’in bir padişahı vardır duymuşunuzdur padişahlıklar babadan oğul’a kalırmış.
    K.Mehmet Yıldızlı ne yazık ki padişah olamadı. Sayın başkan 2004 seçimlerinden bu yana 5 yıldır ilçenin belediye başkanlığını yaptı. 2009 seçimlerinde ilçemize hizmet gelir ümidiyle Halkın %73 ü Akparti’ ye ve K.Mehmet Yıldızlı’ ya tekrar oy verdi. 10 yıllık başkanlığında ilçeye hizmetleri olmuştur fakat maalesef gözle görülür bir hizmeti olmadı. Akparti’ den hizmet alamadı. Kendi yağı ile kavruldu.
    Ancak İlçe Mezarlığı için çok çaba sarf etti. Mezarlık içinden geçen su yatağını ıslah ederek yol haline getirdi. Mezarlığımızın bir giriş kapısı varken iki tane kapı daha ekledi. Mezarlığın muhtelif yerlerine su çektirerek musluklar taktırdı çeşmeler yaptırdı. Çevresine ağaçlar diktirdi. Mezarlıktaki gerekmez taşların birçoğunu temizletti. Yine mezarlığın muhtelif yerlerine yol yaptırıp parke taşı döşetti. Mezarlıktaki emeğini hiç kimse inkâr edemez.
    Esas mesleği veteriner hekim olan Üzeyir kızılseki
31 Mart 2014 Tarihinde Belediye yerel seçimlerinde belediye başkanı seçildi. İki yıl içerisinde ilçe ve mahallelerinde parka taşı döşenmeyen cadde sokak kalmadı. Bana yalan yazıyorsun diyenler varsa gezip görebilirler. Sokaklar caddeler pırıl, pırıl demek ki azmedilirse yapılırmış.
    18 Ekim 2015 tarihinde ilçe yolunun genişletilmesi ve tamamen yapılması için büyük bir kalabalık eşliğinde çatal ağaç mevkiinde görkemli bir açılış yapıldı. İnşallah 2 yıl içerisinde İlçemizin yolu tamamlanacak. Devamında kazıklı yolu vardır. Bazı muhalif olan insanlarımız bu yol yapılmaz seçim yatırımı dediler. Allah ömür verdiyse hepimiz göreceğiz seçim yatırımımı yoksa gerçek yol mu yapılıyor.
    Padişahlıktan söz ediyorduk araya başka konular girince. Sözümüz yarıda kaldı. İlçede genelde herkes lakabı ile tanınır Bizim ilçemizde yüzlerce akla fikre gelmeyen lakaplar var İleri gelen önemli bir kaçını söylersek; PADİŞAH, HÂKİM, SAVCI, VALİ, ALBAY, YARBAY, YÜZBAŞI, BİNBAŞI, ÇAVIŞ, ONBAŞI, gibi lakaplar. Devamı web sayfalarımızda mevcuttur.
---------------------------

NOT: Gelmiş geçmiş başkanlarımızı devre dışı bırakmak hoş olmaz herkes kaderince gücünün yettiği kadar ilçemize hizmetlerde bulunmuşlardır. Allah Onlardan razı olsun. Herkesin emeğine gücüne sağlık, Saygılarımla…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder