SON DAKİKA HABER     

( ŞİİR )

İKİ ŞEYTAN TÜREDİ:

Babacığım, sana şikâyetim var
Sen ölünce iki şeytan Türedi
İkisin de çağır ifadesin al
Sülalede iki şeytan Türedi

Söyle şunlara’ da yanına gelsin
Mirasçıyı çok rahatsız etmesin
Anama’da duyur oda öğrensin
Bizim kökte iki şeytan türedi

Biri takım taşın söker kaldırır
Birisi kavgacı hemen saldırır
İnsanın Başına Bela Aldırır
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Çekim karıştırmak, bunların işi
Bir ayak kazanmak hayali, düşü
Dünyaya tapmışlar bu iki kişi
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Yetimlerin Tarlasını Ektiler
İkisi bir olup takım söktüler
Ordan alıp başka yere diktiler
Bizim kökte takımcılar Türedi

Cumartesi gelir bahçe sulatmaz
Bu şeytanlar beni rahat bırakmaz
Bu davaya Muhtar aza bakamaz
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Biri yalan söyler biri destekler
Çekim kapanır mı ulan sinek’ler
Yakışır mı? Size koca İnek’ler
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Biri gitti mahkemeyle uğraştı
Çirkef’leri geldi bana bulaştı
Bunları görünce şeytanda kaçtı
Kökümüzde iki şeytan Türedi

Gece gündüz, açığımı ararlar
Bana sinsi- sinsi plan kurarlar
Sahtesi değildir gerçek şeytanlar
Bizim kökte iki şeytan türedi

Birisi çok şeytan, bulatır suyu
Şükür biri kayıp etti duyguyu
Bana rahat uyutmazlar uykuyu
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Şeytanlıkta bir birinden üstündür
Bacı Kardeş, senelerce küskündür
Bilenler biliyor sormayın kimdir?
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Bilemeyiz ne söyleyip ne yapsak
Bu dünya yalandır hey iki ahmak
Gözlerin doyursun bir avuç toprak
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Şikâyetlerimi bildirdim sana
Bu şeytanlar beni getirdi cana
Mirasını Zehir Ettiler Bana
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Âşık Ali’m durmaz şiir’ler yazar
Bu beyler şeytanın ezberin bozar
Bunlar orda burda kuyumu kazar
Bizim kökte iki şeytan Türedi

Âşık Ali Ataş

5 Kasım 2015 Perşembe

Ç.Cerit Belediye Başkanları

  Helete Kasabasında 1968/2014 yılları arasında
           Belediye başkanlığı yapmış kişiler.
             --------------------------------------------
                      01. İhsan Küpelikılıç
                      02. Mehmet Küpeli Kılıç
                      03. Ahmet Altuncu
04. Yaşar Aslan
05. Bahri Ayhan
06. Kemal Küpelikılıç
07. Kemal Küpelikılıç
08. Mehmet Saygaz
09. Kemal Küpelikılıç
10. Hayri Uyan
11. Hayri Uyan
--------------------------------
Bozlar kasabasında 1994/2014 Yılları arasında
              Belediye başkanlığı yapmış kişiler
                        Ali Tutay 20 yıl
-----------------------------------------------------------

ÇAĞLAYANCERİT BELEDİYE BAŞKANLARI
         HASAN KEKİL 
        1943 Yılında Çağlayancerit’te doğdu. İlkokulu Çağlayancerit’te Okudu Ortaokul ve Lise’yi Kahramanmaraş’ta tamamladı. Üniversite eğitimini Konya Yüksek İslam Enstitüsünde bitirdi. Memuriyete 1968 Yılında başlayarak sırayla Niğde İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni ve Müdür yardımcısı, Gümüşhane Lisesi, Gaziantep Lisesi, Kilis İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri öğretmeni ve müdür Başyardımcısı Kahramanmaraş Anadolu Öğretmen Lisesi, Atatürk Kız lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ve Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi’nde Çalıştı.
     Elbistan İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü, Tokat İli Erbaa İlçesi İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü, Kahramanmaraş Sütçü İmam Lisesi Müdürlüğü ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevleri yaptı.1986–1989 ve 1994–1999 yılları arasında 3 dönem Çağlayancerit’te Belediye Başkanlığı yapmıştır.
      29.03.2009 Tarihinde yapılan mahalli ve belediye seçimlerinde SAADET Partisi’nden Çağlayancerit belediye başkanlığına aday olarak seçimlere katıldı. Ve seçimi kaybetti.
  
             A.NAZIM ENGİZEK 
         15.11.1953 Tarihinde Çağlayancerit’te dünyaya geldi. İlkokulu Çağlayancerit’te tamamlayan ENGİZEK Ortaokulu ve Liseyi Kahramanmaraş’ta bitirdi. Yüksek öğrenimini Mersin eğitim enstitüsünde tamamladı. Kayseri’nin Develi ilçesinde öğretmen olarak göreve başladı.1981 Yılında İstanbul’a tayın edildi. 01.06.1986 Tarihinde öğretmenlik görevinden istifa ederek Çağlayancerit’te yapılacak olan belediye seçimlerine bağımsız aday olarak katıldı. Ve bu seçimi kaybetti tekrar öğretmenlik görevine döndü.
     1994 Yılında öğretmenlik görevinden ayrılarak 26.03.1994 Tarihinde yapılan Çağlayancerit Mahalli seçimlerine Doğru yol Parti’sinden belediye başkanlığına yeniden aday oldu. Bu seçimi de kaybetti 1994 yılında Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak göreve başladı. Bu görevi 5 yıl devam ettirdi. 1989. 1999 2004 yılları arasında doğru yol partisinden 2 dönem Çağlayancerit belediye başkanlığı yaptı. 28.03.2004 Tarihinde yapılan Çağlayancerit mahalli seçimlerde tekrar Doğru yol Partisi’nden belediye başkan adayı oldu ve seçimi kaybetti. Ve öğretmen’lik görevine geri döndü. 2005 yılında emekli oldu.
      29.03.2009 Tarihinde yapılan mahalli ve yerel belediye başkanlığı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Çağlayancerit belediye başkanlığına aday olarak seçimlere katıldı. Ve seçimi kaybetti.

 K.MEHMET YILDIZLI 
        01.01.1959 Tarihinde Çağlayancerit İlçesinde dünyaya geldi. Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi mezunu 1987–1995 yılları arasında Ç.Cerit Fatih Mahalle Muhtarlığı yaptı. Aynı zamanda özel işyeri sahibi olarak ticari faaliyetlerini devam ettirdi. 1995–1999 yılları arasında yurt dışına gitti. 4 yıl Almanya’da kaldı.
     2002 Yılında Adalet ve Kalkınma Partisinin Kurucu İlçe Başkanlığını yaptı. 29.03.2004 Tarihinde mahalli ve yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden belediye başkanlığına adaylığını koydu. Bu seçimi kazanarak Çağlayancerit’te Belediye Başkanı seçildi. 5 yıl belediye başkanlığı yaptı.
     29.03. 2009 Tarihinde Yapılan mahalli ve yerel seçimlerinde belediye başkanlığı için Adalet ve Kalkınma Partisinden ikinci Defa aday olup seçimlere katıldı. Bu seçimlerde de başarılı oldu. Ve yeniden Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.  
    Çağlayancerit. Belediye Başkanlığı görevini başarıyla sürdürmektedir. Sayın Başkan’a bizlerde görevlerinde başarılar diliyoruz.
           
 ÜZEYİR KIZILSEKİ 
        1974 yılın da Çağlayancerit’ te doğdum. İlk ve ortaokulu ilçe de okudum. Liseyi Kahramanmaraş sütçü imam lisesin de tamamladım. 1993 yılın da fırat üniversitesi veterinerlik fakültesine girdim. 1998 yılın da bu üniversite den veteriner hekim olarak mezun oldum. Eğridir dağ komando okulun da veteriner şube müdürü ve muayene komisyon üyesi olarak askerlik görevimi yaptım. 2001 yılın dan bu yana ilçe de serbest veteriner hekim olarak görev yapmaktayım.
         2004 ve 2009 yıların da yapılan mahalli idareler seçimlerin de AKP’ den Çağlayancerit ilçesin de belediye başkan aday adayı oldum. 4 yıl Çağlayancerit spor kulübü başkanlığı ve yöneticiliği yaptım. 2011 yılın dan beri AK PARTİ ilçe yürütme kurulu üyesi olarak görev yapmaktayım. Orta düzey de İngilizce bilirim. Evliyim iki çocuk babasıyım…
       21 Ocak 2014 Tarihinde (12) belediye başkan aday adayı içerisinden Çağlayancerit ilçesinde Adalet ve kalkınma partisinden belediye başkan adayı seçildim. Allah Utandırmasın. Saygılar…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder