Âşık Ali Videolar Cerit Videoları 1 Cerit Videoları 2 Cerir Videoları 3 Cerit Videoları 4 Merhum Resimleri Özel Kişi Resimleri Kaybettiklerimiz
KAYBETTİKLERİMİZ
KAYBETTİKLERİMİZ
Mustafa Berker Hatice Tekel Emine Berker Fidan Öztürk M. Küpelikılıç Teslime İğde Şükrü Demiröz Ahmet Fatma Ayak Ömer Demir Mıstık Berk Muharrem Yurtal Eşefatma Kökü Piro Ali Kekil Egili Köse Eşefatma Şahan Fatma Havuç Mehmet Kütük Feramiz Boğaz Ali Sarıaltun Halil Tekin Gavız Seyit Ömer İncecik Hasan Doğanpınar Mehmet Teker Sucu Kadir Duman Fuat Kurt Cuma Göker Şaban Güneş Eşefatma Güneş Elif Nur Tükel Kadir Berkan İğde Mahmut İğde Emine Yavuz Eyüp Derebent Zöhre Gök Zeynep Dilik İbrahim Yalçın Mustafa Kelleci Feyzullah Dönmez Ali Kurtlucan Veli Karabıyık Hacı Dinler Kazım Güler Ali Yadigar Avcı Halil Göz Beser Hacı Vıllık Yusuf Fatma Derebent Hüsne Sümen Döndü Akbaş Hortoğlu Hüseyin Eşefatma Babuççu Ramazan Sakallı Çalgın Ahmet Oruç Vizir Ali Karasu İsmail Altun Ayşe Balaban Çürük Eşe Avcı Hatice Sağlam Ali Sarıaltın Gülseren Köker Fatma Küçük Mustafa Ünal Mahmut Hüseyin Fatma Sakallı Meryem Kelleci Bahaettin Karakoç Cennet Dolgun Emine Demir Yusuf Şahan Sultan Kaya Hatice Çelik Dursun Elmas Yanık Osman Mehmet Uyan Hüsne Önaran Süleyman Danışman Mustafa Tekin Şerif Karabıyık Kıdılı Mehmet Mustafa Yiğit Zeynep Kekil (Besi) Eşefatma Resim Fatık Kuzu Fatih Güngör (şehit) Cafar Ali Vırıt (helete) Meryem İğde Elif Keklicek Süleyman Demir Seda Güney Usta Ali Onaran Ahmet Götürmen Elif Çolak Hasan Kekil Ali Temizyürek Fadime Zorkun Ayşe Çakıl Sultan Erdinç Solak İbrahim Sakar Ali Tatlı (Tekere Ali) Vakkas Küpelikılınç Ayşe Vırıt Uğur Kekil Aloca Yusuf Gök Muhammet Çokak Adem Karagöz Mehmet Kayaakay Orhan Sürmen Memiş Tekerlek Veli Çadır Sultan Çetinkaya Mustafa Çağlar Elif İğde Ayşe Yorulmaz Yusuf Kurt Hüsne Kurt Fadime Mısır Mehmet ENGİZEK Şerif Bozdere Fatih Bozdere Emine Bozdere Hatice Sakallı Karamemiş Kuş Hasan Nurhak İbrahim Zorgün Kemal Yavuz Veli Onay Durmuş Üstün (berduş) Elif Öztürk Ahmet Çolak Elif İncecik Sema Çalışkan Kuyumcu Yaşar Uyan Ümmühanı Kelleci Tosun Ali Elif Özbek Fakı Ahmet Koraycan Kırıcı Kara Ali Döş Demirci Abdullah Mehmet Göker Derviş Elif Zorkun Hacıyusuf Kekil Ayşe Ibrık Güler İsmail Küçük Mesut Canlı Mahmut Barak Onbaşı İbrahim Filiz Elif Filiz Onbaşı Hasan Hatice Filiz Ayşe Filiz Ibrık Funda Rande Fatma Karasu Hakan Tolga Yiğit Kalander Battal Şerif İğde Eşe Fatma Yaman Zeynep Tekerek
HELAL ETMESİN


HELAL ETMESİN

Hayırlı bir evlat olamaz isem,
Babam bana hakkın helal etmesin.
Ömür boyu gönlün alamaz isem,
Anam bana sütün helal etmesin.

Eğer hissedersem yorgunluğumu,
Görsünler köşeye kurulduğumu,
Şayet bilemezsem torunluğumu,
Dedem bana hakkın helal etmesin.

Öncüsü olmadım yağmurun yelin,
Kenarına varmam coşan her selin,
Yılda birkaç defa öpmezsem elin,
Nenem bana hakkın helal etmesin.

Asla kayıp etmem şu benliğimi,
Herkes anlamıştır ne dediğimi?
Eğer yapamazsam yeğenliğimi,
Dayım bana hakkın helal etmesin.

Arada bir iletişim kurmazsam,
Uzak durup hatırını sormazsam,
Haftada bir ziyarete varmazsam,
Halam bana hakkın helal etmesin.

Doğrulardan yanlışları sezersem,
Hep hısım akraba kime ne desem?
Şayet bilmeyerek onu üzersem,
Teyzem bana hakkın helal etmesin.

Yanılıpta yanlış yerde gezdimse,
Yolda giden karıncayı ezdimse,
Bilip bilmeyerek onu üzdümse,
Eşim bana hakkın helal etmesin.

İspatlayamazlar zorbalığımı,
Varsa söylesinler kabalığımı?
Uygulayamazsam babalığımı,
Oğullarım hakkın helal etmesin.

Bir defacık olsun of dedirdimse,
Muhannet gömleği giydirdim ise,
Bir lokmacık haram yedirdim ise,
Kızlarım hakkını helal etmesin.

Önemsemediysem her dediğini,
Kıymete almazsam söylediğini,
Şayet göstermezsem dedeliğimi,
Torunlarım hakkın helal etmesin.

Gül gülistan görünmeli ortalık,
Büyük olur imiş kaçan her balık,
Eğer yapamazsam kayınbabalık,
Gelinlerim hakkın helal etmesin.

Affettirrim kabahatim çok ise,
Doğru sözüm yüreklere ok ise,
Tatlı dilim güler yüzüm yok ise,
Damatlarım hakkın helal etmesin.

Akıyorum güz yağmuru seliyim,
Herkesin kanadı kolu eliyim,
Yerin almamışsa talebeliğim,
Hocalarım hakkın helal etmesin.

Sindiremiyorsam yoksulluğumu,
Yerle bir edemem şu dostluğumu,
İhmal eder isen komşuluğumu,
Mahallelim hakkın helal etmesin.

Kulağımı verdim gelen her sese,
Doğruları yanlış söyledim ise,
Ben saygıda kusur eyledim ise,
Büyüklerim hakkın helal etmesin.

Ali’m olanları çabuk sezersem,
Eşin dostun aleyhinde gezersem,
Bile, bile bir kimseyi üzersem,
Kullar bana hakkın helal etmesin.

08 Temmuz 2018
Aşık Ali Ataş

6 Nisan 2019 Cumartesi

Geçmiş Yıllarda Ölenler

     GEÇMİŞ YILLARDA KAYBETTİKLERİMİZ
   --------------------------------
    Hacce  ATAŞ   (Mucuk Kasımın eşi)
Çağlayancerit ilçesi Fatih mahallesinde ikamet eden Hacce ATAŞ vefat etmiştir. Merhum’a Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1917
Ölüm Tarihi: 23.01.1987
     -------------------------------- 
     Mustafa Yurtal (Sazcı Mıstık)
     Fatih mahallesinden sazcı mıstık yurtal vefat etmiştir.
Merhum’a Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz geride kalan yakınlarına tüm tanıyan dostlarına hısım akrabalarına ve acılı ailesine baş sağlığı ve sabır diliyoruz…
Doğum yılı:1948
Ölüm tarihi: 26.01.1996
---------------------------------
     Veli ATAŞ   (Ataş Veli)
Çağlayancerit ilçesi Fatih mahallesinde ikamet eden Ateşler sülalesinden olan Veli Ataş Vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akraba ve tüm tanıyanlarına acılı ailesine dostlarına Sabır ve baş sağlığı diliyoruz.  Âşık Ali’nin babasıdır
Doğum yılı:  1914
Ölüm Tarihi: 14.01.1998
---------------------------------
     Fadime ATAŞ    (Ateş Veli’nin eşi)
Çağlayancerit ilçesi Fatih mahallesinde ikamet eden Veli Ataş’ın Eşi Fadime Hatun vefat etmiştir. Merhume Yüce Allahtan rahmet Geride kalan acılı ailesine tüm dost ve akrabalarına tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Âşık Ali’nin Annesidir.
Doğum Yılı: 1914
Ölüm Tarihi: 22.01.1996
      Mehmet Demiröz
      Çağlayancerit Fatih Mahallesinde ikamet eden lakabıyla Kör hasan Mehmet Demiröz vefat etmiştir. Merhuma Allah’ tan rahmet yakınlarına dostlarına tüm sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:   1907
Ölüm Tarihi:  25.11.1977
--------------------------------
      Elif Demiröz
      Çağlayancerit Fatih Mahallesinde ikamet eden lakabıyla Kör hasan Mehmet Demiröz’ün eşi Elif Hatun vefat etmiştir. Merhumeye Allah’ tan rahmet yakınlarına dostlarına tüm sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:   1920
Ölüm Tarihi:  28.09.1974
--------------------------------
      Mustafa Demiröz
      Çağlayancerit İstiklal Mahallesinde ikamet eden lakabıyla Kör hasan Mehmet Demiröz’ün oğlu Mustafa Demiröz vefat etmiştir. Merhuma Allah’ tan rahmet yakınlarına dostlarına tüm sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:   1944
Ölüm Tarihi:  16.09.1994
--------------------------------
      Hacı Demiröz
      Çağlayancerit İstiklal Mahallesinde ikamet eden lakabıyla Kör hasan Hacı Demiröz vefat etmiştir. Merhuma Allah’ tan rahmet yakınlarına dostlarına tüm sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:   1326
Ölüm Tarihi:  01.05.1989
--------------------------------
      Abdullah Demiröz
      Çağlayancerit İstiklal Mahallesinde ikamet eden lakabıyla Kör hasan Hacı Demiröz’ün oğlu Abdullah Demiröz geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah’ tan rahmet yakınlarına dostlarına tüm sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:   1951
Ölüm Tarihi:  26.06.1987
--------------------------------
     Emine Yavuz
Çağlayancerit ilçesi akdere mahallesinde ikamet eden Arifler sülalesinden Arif Yavuz’un eşi Emine hatun vefat etmiştir. Merhum’a yüce Allah’tan rahmet diliyoruz Geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına ve tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:1933
Ölüm tarihi: 29.01.1996
-------------------------------
     Yusuf DOKUMACI  (hürü Yusuf)
Çağlayancerit ilçesi fatih mahallesinde ikamet eden Abacı Yusuf lakabı ile tanınan Yusuf dokumacı vefat etmiştir Merhum’a ALLAH’TAN rahmet geride kalan dost ve akrabalarına Tüm ailesine ve tanıyanlarına sabır baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1932
Ölüm Tarihi: 22.01.2001
--------------------------------
     Hüseyin Şahan   (Bıyıklı Hüseyin)
Çağlayancerit ilçesi fatih mahallesinde ikamet eden Bıyıklı Veli’nin oğlu Hüseyin ŞAHAN Çağlayancerit Adliye’sinde Devlet memuru olarak çalışıyordu bir akşamüstü geçirdiği ani bir rahatsızlık sonucu Adana Balcalı Hastanesine götürüldü. Hastanede 2 gün kalan Hüseyin Kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Cenazesi Çağlayancerit ilçesine getirilerek ilçe tarihi mezarlığında toprağa verilmiştir. Merhum’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalan yakınlarına ve tüm tanıyan dostlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailesine sabırlar ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1956
Ölüm Tarihi: 19.01.2002
-------------------------------
    Vakkas Yılönü  (Yelo Vakkas)
Çağlayancerit ilçesi istiklal mahallesinde ikamet eden Vakkas Yılönü’yü meydanlarda göremeyen komşuları şüphelenirler gidip kapısını çalarlar. Komşuları yine sonuç alamazlar En sonu yattığı odanın kapısını kırarak odaya girerler. Yatağında yatan cansız bir bedenle karşılaşırlar Mevsimin kış olması nedeniyle ısınması için tüp ile çalışan katalitik sobasını yakıp öylece uykuya dalmış ve bir daha da uyanamamıştır. Merhum’a Allah’tan rahmet diliyoruz geride kalan yakınlarına dost akrabalarına ve tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailesinin acılarını paylaşır sabır ve baş sağlığı diliyoruz…
Doğum Yılı:1921
Ölüm tarihi: 12.02.1996
---------------------------------
    Hacı Ömer Boğaz   (Katırancı Hacı Ömer)
Çağlayancerit ilçesi fatih mahallesinde ikamet eden Hacı Ömer Boğaz ilçenin ileri gelen insanlarından biri idi bir müddet marangoz’luk yaptı çok bilgisi olan bir insandı son zamanlarda hastalandı üç beş yıl hastalık çekti nihayeti vefat etti Merhuma Allah rahmet eylesin yakınlarına hısım akrabalarına ve tüm tanıyanlarına sabır diliyoruz. Ayrıca acılı ailesine sabır baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı: 1910
Ölüm Tarihi 07.02.2004
-------------------------------- 
    Mehmet Aydemir (İsmail Mehmet)
    Fatih Mahallesinden memiş ismail’in oğlu İsmail Mehmet Aydemir. Kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalan dostlara ve akrabalarına yakinen tanıyan tüm arkadaşlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailesinin acılarını paylaşır sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1950
Ölüm tarihi: 19.02.2004
-----------------------------------
Hacı Mehmet Karasu (Mahmut Hacı)
Çağlayancerit Gücük obasından Mahmut Hacı karasu vefat etmiştir. Merhum’a Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına tüm tanıyan dostlarına ve hısım akrabalarına ayrıca acılı ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.
Doğum Yılı: 1342
Ölüm Tarihi:12.03.2005
-------------------------------
      Yakup BULUR    (boynu eğri Yakup)
Çağlayancerit ilçesi Akdere Mahallesinde ikamet eden Boynu eğriler sülalesinden Yakup Bulur. Bir süre akdere Mahallesinde esnaflık yaptı hemen, hemen akderenin ilk esnaflarından biri idi halk tarafında sayılıp sevilen biriydi. Bir müddet sonra rahatsızlandı birkaç yıl rahatsızlık çekti 21 Mart 1979 yılında hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhum’a Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına tüm tanıyanlarına sabırlar diliyoruz. Acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1927
Ölüm Tarihi: 21.03.1979
--------------------------------
    Hacı KAYAR    (Tohol Hacı)
Ç.Cerit ilçesi istiklal mahallesinde ikamet eden Hacı KAYAR bir müddet cerit muhtarlıklarında birkaç dönem köy bekçiliği yapmış olan Hacı KAYAR vefat etmiştir merhuma Allahtan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1915
Ölüm tarihi:  14.04.1984
----------------------------------
    Abdullah Boğaz   (Kadrancı Abdullah)
 Çağlayancerit ilçesi fatih mahallesinde ikamet eden Kadrancılar sülalesinden Abdullah Boğaz ilçede bir müddet yapı ustalığı ve marangozluk yaptı. Aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti Merhum’a Allahtan rahmet diliyoruz. Tanıyanlarına dost ve akrabalarına sabır diliyoruz Ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:1914
Ölüm tarihi:26.04.1998
----------------------------------
    Yusuf Güneş   (Molla Yusuf)
Çağlayancerit ilçesi istiklal Mahallesinde ikamet eden mollalar sülalesinden olan molla Yusuf ismi ile tanınan Yusuf Güneş köyünde marangoz olmayan köyünün ilk Marangoz’u diyebiliriz Bir müddet ilçemizde Marangoz’luk yaptı
Bir müddet rahatsızlık çeken Yusuf Güneş Vefat etmiştir Merhum’a Allahtan rahmet diliyoruz yakınlarına hısım akrabalarına ve tanıyan tüm dostlarına sabır diliyoruz. Ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı: 1910
Ölüm Tarihi: 12.04.2002
-----------------------------
     Bekir Kocaman  (Gavgaz Bekir)
Aslen Akdere Mahallesinden olup Çağlayancerit ilçesi İstiklal mahallesinde ikamet eden Kocamanlar sülalesinden olan Gavgaz Bekir lakaplı Bekir Kocaman Vefat etmiştir Merhum’a Allahtan rahmet geride kalan Yakınlarına dost ve akrabalarına ve tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz
Doğum Yılı 1914
Ölüm Tarihi:16.04.2001
----------------------------------
       Güley ENGİZEK  (Salman kâhya’nın eşi)
Çağlayancerit İstiklal Mahallesinde ikamet eden Güley ENGİZEK 18.04.1985 tarihinde Vefat etmiştir. Merhum’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalan yakınlarına dostlarına ve tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Eski Belediye başkanı Nazım ENGİZEK’İN annesidir.
Doğum Yılı: 1920
Ölüm tarihi: 18.04.1985
--------------------------------
     Cennet DİNLER    (Bekir Yusuf’un eşi)
Çağlayancerit ilçesi istiklal mahallesinde ikamet eden cennet DİNLER Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhum’a Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına sabır baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı: 1926
Ölüm Tarihi: 28.05.1992
--------------------------------
     Mustafa Ataş  (Ataş Ahmet’in oğlu)
Çağlayancerit fatih mahallesinde ikamet eden ateşler sülalesinde Ahmet Ataş’ın oğlu Mustafa 5.5.1989 Tarihinde geçirdiği tarfik kazasında hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allahtan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına baş sağlığı diliyoruz
Doğum Yılı:1972
Ölüm Tarihi:05.05.1989
-------------------------------
     Mehmet Yılönü   (Yelo Mehmet)
Çağlayancerit ilçesi istiklal Mahallesinde ikamet eden Yelo’lar sülalesinden Hacı Yelo Mehmet’in oğlu Mehmet YILÖNÜ vefat etmiştir merhuma yüce Allah’tan rahmet diliyoruz Geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına ve tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailesinin acılarını paylaşır sabır ve baş sağlığı diliyoruz…
Doğum Yılı:1948
Ölüm tarihi: 05.05.1991
-------------------------------
       Ali YARBAŞ  (Kara Veli Ali)
Çağlayancerit Fatih Mahallesinde ikamet eden Kara Veli Ali lakaplı Ali YARBAŞ 17.05.1975 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir. Merhum’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalan yakınlarına dostlarına ve tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı: 1914
Ölüm tarihi: 17.05.1975
--------------------------------
       Ali KEKİL  (Duran Ali) 
Çağlayancerit Fatih Mahallesinde ikamet eden Kır Hacılar sülalesinden Duran Ali KEKİL Ç.Ceritin en eski esnaflarından biriydi. 18.05.1982 Tarihinde vefat etmiştir. Merhum’a Allahtan rahmet yakınlarına dostlarına tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Duran Ali KEKİL Eski belediye başkanı
Hasan KEKİL’in Babasıdır.
Doğum yılı: 1909
Ölüm tarihi: 18.05.1982
-------------------------------- 
     Salman Güneş    (Kerem Salman)
Çağlayancerit ilçesi istiklal mahallesinde ikamet eden Mollalar sülalesinden Salman Güneş 1969 yıllarında akli dengesini yitirmiştir mecnun gezen Salman İlçeye bağlı Akdere mahallesinde yüksek gerilim direğine çıkarak elektriğe çarpılarak öldü Merhum’a Allahtan rahmet diliyoruz geride kalan yakınlarına dost akrabalarına ve tüm tanıyanlarına sabır diliyoruz ayrıca acılı ailesine baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:1940
Ölüm tarihi: 06.06.1997
-------------------------------
     Hasan Durur    (Poççu Hasan)
Çağlayancerit ilçesi fatih mahallesinde ikamet eden postçular sülalesinden Hasan Durur vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet geride kalan yakınlarına Dost ve akrabalarına ve tüm tanıyanlarına sabır diliyoruz. Ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı: 1327
Ölüm Tarihi: 20.06.1994
-------------------------------
     Fadime Ozan
Çağlayancerit Fatih Mahallesinde ikamet eden Ozanlı İbrahim’in eşi Fadime Ozan vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı sabır diliyoruz.
Doğum Yılı: 1936
Ölüm Tarihi:1997
---------------------------------
       Salman ENGİZEK  (Salman kâhya)
Çağlayancerit İstiklal Mahallesinde ikamet eden Salman kâhya lakaplı Salman ENGİZEK 16.06 1961 tarihinde Cuma namazından çıkıp evine geldiğinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir. Merhum’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalan yakınlarına dostlarına ve tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Eski Belediye başkanı Nazım ENGİZEK’İN Babasıdır.
Doğum Yılı:1909
Ölüm tarihi: 16.06.1961
-------------------------------
    Ahmet Doğanpınar (hafız Ahmet)
Çağlayancerit İstiklal Mahallesinde ikamet eden Hafız Ahmet Doğanpınar vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet tüm yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1903
Ölüm Tarihi: 1972
------------------------------
    Mehmet KUŞ   (Hasan Mehmet)
Ç.Cerit ilçesi istiklal mahallesinde ikamet eden Mehmet KUŞ vefat etmiştir merhuma Allahtan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1917
Ölüm tarihi:  23.06.1984
---------------------------------
     Hasan YILDIZLI  (Büyük Gazi Hasan)
Çağlayancerit ilçesi fatih mahallesi’nde ikamet eden büyük gazi hasan yıldızlı Vefat etmiştir. Merhuma Yüce Allahtan rahmet Geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına ve tüm tanıyanlarına ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı: 1320
Ölüm Tarihi:  13.06.1992
-------------------------------
      Zeynep Yıldızlı (padişahın eşi)
Çağlayancerit Fatih Mahallesinde ikamet eden Padişah’ın eşi Zeynep Hatun vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına ve ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1926
Ölüm Tarihi:20 06 2001
-------------------------------
     Elif Bulur     (Boynu eğri Yakup’un eşi)
Çağlayancerit ilçesi Akdere Mahallesinde ikamet eden Yakup Bulur’un eşi Elif hatun vefat etmiştir. Merhum’a Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz Tüm tanıyanlarına ve hısım akrabalarına dostlarına ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:1937
Ölüm Tarihi 21.06.2003
--------------------------------
     Hatun KUŞ   (Hasan Mehmet’in Eşi)
Ç.Cerit ilçesi istiklal mahallesinde ikamet eden Hatun KUŞ vefat etmiştir merhumeye Allahtan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:1922
Ölüm tarihi:10.07.1975
------------------------------
     Arif Gülgöz (avan Arif)
Çağlayancerit İstiklal mahallesinde ikamet eden Arif Gülgöz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyoruz.
Doğum Yılı: 1923
Ölüm Tarihi:1997
------------------------------
     Zöhre YILDIZLI   (Büyük Gazi Hasanın eşi)
Çağlayancerit ilçesi fatih mahallesi’nde ikamet eden büyük gazi hasan yıldızlı’nın eşi Zöhre Hatun Vefat etmiştir. Merhuma Yüce Allahtan rahmet Geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına ve tüm tanıyanlarına ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1912
Ölüm Tarihi: 02.07.1978
--------------------------------
     İbiş Güler  (paşa)
     Çağlayancerit ilçesi istiklal mahallesinde ikamet eden İbiş güler zamanında Cerit’te 10 yıla yakın marangozluk yaptı. 1970 yıllarında Almanya’ ya işçi olarak gitti tüm ailesini de beraberinde götürdü. 25 yıl çalıştı Almanya’ dan emekli oldu ilçeye geri döndü Merkez ilk okul’u civarına üç katlı bir bina yaptırdı bu arada rahatsızlandı tekrar Almanya ya döndü Almanya’da bir müddet tedavi gördükten sonra hayatını kaybetti cenazi Ailesi tarafından ilçeye getirildi Çağlayancerit ilçe mezarlığında toprağa verildi Merhum’a Allahtan rahmet diliyoruz geride kalan yakınlarına hısım akrabalarına ve tüm tanıyanlarına baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:1937
Ölüm Tarihi:09.07.2002
---------------------------------
    Salman İBİK      (ibik Salman)
    Çağlayancerit istiklal mahallesinde ikamet eden Salman İBİK Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhum’a Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına ve tüm acılı ailesine sabır baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1916
Ölüm Tarihi:07.07.2004
-------------------------------
     Abuzer Aydemir
     Çağlayancerit ilçesi İstiklal Mahallesinde ikamet eden Abuzerler sülalesinden olan Abuzer Halilin Oğlu Abuzer Aydemir vefat etmiştir Merhum’a Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına tüm tanıyan dostlarına ve hısım akrabalarına ayrıca acılı ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.
Doğum Yılı: 1934
Vefat Tarihi: 14.07.2004
------------------------------
      Abdullah Kelleci
      Fatih mahallesinde ikamet eden Yusuf Oğlu Abdullah Kelleci geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir. Merhum’a Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına tüm tanıyan dostlarına ve hısım akrabalarına ayrıca acılı ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.
Doğum yılı: 1949
Ölüm Tarihi: 31.07.2007
---------------------------------
    Hüseyin BABUCCU  (Babuccu Hüsün)
Çağlayancerit ilçesi Fatih mahallesinde ikamet eden Dut ağacından düşerek hayatını kaybetmiştir Merhuma Allahtan rahmet geride kalan yakınlarına tüm tanıyan dostlarına akrabalarına ve acılı ailesine Sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1929
Ölüm Tarihi: 05.08.1998
-------------------------------
     Hüseyin BABUCCU  (Babuccu Hüsün)
Çağlayancerit ilçesi Fatih mahallesinde ikamet eden Babuccu’lar sülalesinden olan Fatih Muhtarı Haliliprahim’in babası dut mevsimi idi dut yemek için dut’a çıkar Ayağını bastığı dal kırılınca dut ağacından düşer acil’de yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeder. Merhuma Allahtan rahmet diliyoruz geride kalan yakınlarına tüm tanıyan dost ve akrabalarına ayrıca acılı ailesine Sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı: 1923
Ölüm Tarihi: 05.08.1998
--------------------------------
     Elif GÖKTAŞ    (Gözel’in Eşi)
Çağlayancerit ilçesi fatih mahallesi’nde ikamet eden Gözel lakaplı Mehmet GÖTAŞ’IN eşi Elif Hatun Vefat etmiştir. Merhuma Yüce Allahtan rahmet Geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına ve tüm tanıyanlarına ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:1926
Ölüm Tarihi:30.08.2001
--------------------------------
    Mehmet Yakar  (YAKAR)
    Çağlayancerit ilçesi İstiklal Mahallesinde ikamet eden Topuzlar sülalesinden olan Mehmet Yakar Çocukluk yıllarında Büyük abisinin yanında köşkerlik sanatını öğrendi dükkân açtı bir müddet Köşkerlik yaparak geçimini sağladı ilçe halkı tarafından sevilip sayılan mert sözlü bir kişiliğe sahip olduğu. Anlatılır rahatsızlanarak 2001 yılında hakkın rahmetine kavuştu Merhuma Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz yakınlarına dost ve akrabalarına ve tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailesine sabırlar ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1943
Ölüm Tarihi:15.08.2001
-------------------------------
     Ümmü ALTIN    (mardan Ahmet’in eşi)
Çağlayancerit ilçesi karaveliler sülalesinden olup Ali YARBAŞ‘IN Kızı Ahmet ALTUN’UN eşi Ümmü Altun vefat etmiştir. Merhume’ye yüce Allah’tan rahmet geride kalan dost ve akrabalarına tüm tanıyanlarına ve acılı ailesine sabır baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:1940
Ölüm Tarihi:06.07.2003
----------------------------------
    Mehmet Rande  (Gülsüm Mehmet)
Çağlayancerit Fatih Mahallesi değirmen gözü mevkiinde ikamet eden Güssümler sülalesinden Mehmet RANDE geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir. Merhum’a Allah’tan rahmet diliyoruz geride kalan yakınlarına hısım akrabalarına ve tüm tanıyan dostlarına sabırlar diliyoruz. Ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:1939
Ölüm Tarihi 23.08.2003
--------------------------------
    Mehmet ATAŞ  (Ecevit)
Çağlayancerit ilçesi İstiklal mahallesi’nde ikamet eden 2 çocuk babası Ecevit lakaplı Veli Oğlu Mehmet ATAŞ Kendi kullandığı 50 NC arabasının Akçalar yakınlarında arka tekerlerinin fırlamasıyla Geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmiştir Bu merhuma Yüce Allahtan rahmet Geride kalan acılı ailesine dostlarına tüm Tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Tarihi:15.12.1949
Ölüm Tarihi:   13.09.1986
--------------------------------
     Güllü İBİK   (İbik Salman’ın Eşi)
Çağlayancerit istiklal mahallesinde ikamet eden İbik Salman’ın eşi Güllü Hatun vefat etmiştir. Merhum’a Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına sabır baş sağlkığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1919
Ölüm Tarihi: 19.09.1990
--------------------------------     
     Rabia BABUCCU  (Babuccu Hüseyin’in eşi)
Çağlayancerit ilçesi Fatih mahallesinde ikamet eden Rabia BABUCCU hayatını kaybetmiştir Merhuma Allahtan rahmet geride kalan yakınlarına tüm tanıyan dostlarına akrabalarına ve acılı ailesine Sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Ölüm Tarihi: 19–09–2004
-------------------------------
     Yusuf Kelle   (Kalycı Yusuf)
Çağlayancerit ilçesi İstiklal mahallesinden Kalaycı Yusuf lakaplı Yusuf KELLE Söğütlü durağında ikamet ederdi orada vefat etmiştir merhum’a Allahtan rahmet geride kalan eş dost ve akrabalarına tüm tanıyanlarına sabır diliyoruz ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı: 1909
Ölüm Tarihi 10.09.1997
-------------------------------
     Ayşe KURT
Çağlayancerit Fatih mahallesinden Karaveli Ali kızı Yusuf KURT’UN eşi Ayşe Hanım hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhume’ye Allahtan rahmet geride kalan dost ve akrabalarına tüm tanıyanlara ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:1911
Ölüm Tarihi:01.10.1973
-------------------------------
     Kemal ERTEM   (Süleyman ve Teoman’ın babaları)
Çağlayancerit İlçesi Fatih mahallesinde ikamet eden fakılar sülalesinden olan Kemal ERTEM 20 yıla yakın il encümen’liği yapan bu merhum Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhum’a Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz Tüm tanıyanlarına ve hısım akrabalarına ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1925
Ölüm Tarihi: 04.10.1980
-------------------------------
     Ali Şahan  (Bıyıklı Ali)
Çağlayancerit ilçesi Fatih mahallesinde ikamet eden Bıyıklı Veli’nin oğlu Ali ŞAHAN Elçilik yapardı Adana’ya Pamuk toplatmak için Ç.Cerit’ten amele götürmüştü Adana geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmiştir. Merhum’a Allahtan rahmet diliyoruz geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına ve tüm tanıyanlarının başı sağ olsun. Ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı:  1954
Ölüm Tarihi: 1984
-------------------------------- 
     Mustafa Kekil   (VALİ)
Çağlayancerit ilçesi fatih Mahallesinde ikamet eden Aslen Kır hacılar sülalesinden olan Mustafa KEKİL bir müddet çiftçilik ile uğraştı ilçe halkı tarafından sevilip sayılan bir kişiliğe sahip idi. Cerit Halkı kendisine Sayın Vali’m derlerdi. Son yıllarında rahatsızlandı rahatsızlığına birkaç yıl direnebildi. Ve 1991 Yılında hayatını kaybetti. Tüm Çağlayancerit halk’ı ardından ağladı. Merhum’a ALLAH’TAN rahmet diliyoruz geride kalan dostlarına ve tüm tanıyanlarına hısım akrabalarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı: 1929
Ölüm Yılı: 05.11.1991
---------------------------------
     Yusuf KOZAK    (Çiloğlan Yusuf)
Ç.Cerit ilçesi istiklal mahallesinde ikamet eden Yusuf Kozak Geçirdiği ani bir rahatsızlık sonucu hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allahtan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı: 1927
Ölüm tarihi:1992
-------------------------------
     Nazmi TÜKEL
    Çağlayancerit ilçesi fatih mahallesinden fakılar sülalesinin ileri gelen kişilerinden olan Nazmi TÜKEL Çağlayancerit Halkı tarafından sevilip sayılan bir büyüğümüz idi. Her mecliste sözü dinlenen bu insan bir dönem köyde Muhtarlık yapmıştır. O dönemlerde Türkiye genelinde uzun dalga Ankara radyosu yayında idi. Köy halkı radyonun ne olduğunu bilmez iken Köye ilk radyoyu getiren köy halkını radyo ile tanıştıran insanlardan biri idi. 1971 Yılında Köyden Kahramanmaraş’a taşında 1997 yılında rahatsızlandı 15 Ekim 1997 Tarihinde  
     Kahramanmaraş’ta Hakkın rahmetine kavuştu kendisinin vasiyeti üzerine evlatları cenazesi Çağlayancerit’e getirilerek tarihi ilçe mezarlığında toprağa veridi. Merhuma yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına ve tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailesinin acılarını paylaşır sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı:  1917
Ölüm Tarihi: 15.10.1997
-------------------------------
     Kasım ATAŞ    (Mucuk Kasım)
Çağlayancerit İlçesi Fatih mahallesinde ikamet eden Kasım ATAŞ vefat etmiştir. Merhum’a Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailenin acılarını paylaşır sabırlar dileriz.
Doğum Yılı: 1918
Ölüm Tarihi: 27.11.2001
--------------------------------
    Yusuf DİNLER    ( Bekir Yusuf)
Çağlayancerit ilçesi istiklal Mahallesinde ikamet eden bir müddet Adana’ya pamuk ve çapa işçisi götüren Yusuf DİNLER vefat etmiştir Merhum’a Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına ve tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı: 1340
Ölüm Tarihi14.11.2002
--------------------------------
     Ayşe Dolgun   (Haççalı Mehmet’in Eşi)
Çağlayancerit istiklal mahallesi’nden Haççalılar sülalesinden olan Haççalı Mehmet’in eşi Ayşe hatun geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat etmiştir. Merhum’a Allah’tan rahmet diliyoruz geride kalan dostlarına hısım akrabalarına ve tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum yılı 1915
Ölüm Tarihi: 31.12.2002
-------------------------------------
     Bahar Onaran  (Sıhıya mıstığın eşi)
Çağlayancerit ilçesi Fatih mahallesinde ikamet eden Ahmet ağalar sülalesinden Mehmet oğlu Sıhıya Mustafa Onaran’ın eşi Bahar hatun Vefat etmiştir. Merhume’ye Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalan yakınlarına dost ve akrabalarına tüm tanıyanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca acılı ailenin acılarını paylaşır sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:  1940
Ölüm Tarihi: 10.12.1995
---------------------------------

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder